Лекція Катерини Бусол “Міжнародно-правовий захист культурних цінностей під час збройного конфлікту у ХХІ ст.: виклики для України та світу” (Харків, 18 вересня 2017 р.)

Програма імені Ковальських, історичний та юридичний факультети Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна запрошують на публічну лецію-дискусію

Катерини Бусол

“Міжнародно-правовий захист культурних цінностей під час збройного конфлікту у ХХІ ст.: виклики для України та світу”

Що відбудеться

18 вересня 2017 р. о 14:00 в ауд. 5-58 (майд. Свободи, 4)

Анотація: Друга половина ХХ і ХХІ ст. відновили багато практик, які вважались відмерлими або делегітимізованими. За міжнародним правом мародерство, а особливо напади на культурні та історичні пам’ятки та їх розграбування, були заборонені ще Гаазьким уложенням 1907 р. та Гаазькою конвенцією 1954 р. Проте ця заборона існує паралельно із постійно зростаючим ринком “чорної археології” та “чорного мистецтва”, іконоклазмом ІДІЛ і розграбуванням українських церков окупаційною владою Криму. Чим особливі злочини проти об’єктів культури та історії та чого не вистачає сучасному міжнародному праву для їх ефективнішого захисту?

Ці питання обговорюватимуться упродовж лекції, яка складатимется з трьох блоків.

У першому аналізуватимуться договірне та звичаєве право захисту культурних цінностей, приклади притягнення конкретних індивідів до відповідальності проти історичних пам’яток (Трибунал із колишньої Югославії, Міжнародний кримінальний суд) та вирішення спорів (реституційні комісії після Другої світової війни).

У другій частині розглядатимуться нові сучасні світові виклики до захисту пам’яток історії та культури, зокрема вплив нових методів війни, кіберзлочинності та особливий випадок ІДІЛ.

Третій блок буде присвячений Україні, а саме законодавчим, політичним і просвітницьким вадам захисту історико-культурних об’єктів, які продемонстрували окупація Криму та збройний конфлікт на Донбасі.

Kateryna_Busol_Portrait-4

Катерина Бусол – український юрист зі спеціалізацією у міжнародному публічному праві. Закінчила бакалаврат, магістратуру й аспірантуру з міжнародного права в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Завдяки повній стипендії Cambridge-Ukraine Studentship також отримала ступінь магістра міжнародного права у Кембриджському університеті Великобританії. Короткий час працювала корпоративним юристом у KPMG та згодом повернулась до міжнародного права. Консультувала українську сторону у спорі щодо т.зв. “скіфського золота”. Наразі Катерина є юристом британської юридичної компанії Global Rights Compliance (GRC). У рамках GRC консультувала українських як урядових, так і неурядових партнерів щодо розслідування воєнних злочинів, вчинених на території України, співпраці з Міжнародним кримінальним судом, покращення юридичної підготовки український військових і вдосконалення кримінально-процесуального законодавства України стосовно міжнародних злочинів. Нещодавно досліджувала варіанти перехідного правосуддя для України у Центрі ім. Вудро Вільсона (США). Катерина є засновником #InternationalLawTalks. Метою цього проекту є збільшення в українських ЗМІ якісної та доступної для розуміння неюристами аналітики з актуальних питань міжнародного права. Катерина є віце-президентом Кембриджської спільноти України. Вільний час присвячує йозі, мистецтву, опері, балету, літературі та арт-критиці.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s