Про Програму

Програма імені Ковальських Канадського інституту українських студій

Програма імені Ковальських носить ім’я видатних українських меценатів Дарії та Михайла Ковальських (Вестон, Онтаріо), уславлених підтримкою наукових досліджень у галузі українознавства. Метою діяльності Програми є сприяння науковим дослідженням історії Східної України на основі міждисциплінарного підходу, а також інтеграція цих досліджень у глобальний історичний контекст та міжнародні академічні форуми. Діяльність Програми базується на принципах інтелектуальної свободи, конкуренції, відкритості та соціальної цінності наукових досліджень. Вона також спрямована на утвердження ідеалів громадянського, демократичного відкритого суспільства в Україні. Програма підтримує дослідження, регіональним фокусом яких є Східна Україна.

2018 р. формат Програми ім. Ковальських змінився. Нині у КІУСі вона діє у складі Програми вивчення сучасної України. Тепер Програма підтримує три нових, заснованих у Харкові проєкти, які очолюють окремі наукові керівники: «Україна в Центрально-Східній европейській перспективі» (директор д-р Сергій Страшнюк), «Практики саморепрезентації багатонаціональних міст в індустріальну і постіндустріальну добу» (директор д-р Сергій Посохов) та «Чорноморський реґіон в українському контексті» (директор д-р Михайло Станчев). Програма ім. Ковальських також продовжує підтримувати проєкт у Запоріжжі, спрямований на збір і вивчення джерел сучасної та новітньої історії Південної України (директор д-р Володимир Мілчев). Див. докладніше в Бюлетені КІУС за 2018 рік.

Головні напрямки діяльності Програми протягом 2014-2017 рр.

  • Підтримка дослідницьких проектів, що відповідають тематичним пріоритетам Програми.
  • Організація наукових конференцій, круглих столів, семінарів, відкритих лекцій.
  • Підтримка видань наукових та навчальних публікацій.
  • Інформування у соціальних мережах про академічні новини за пріоритетними для Програми темами.
  • Проведення щорічного конкурсу студентських наукових робіт в галузі українознавства на здобуття премії імені Ковальських.
  • Проведення конкурсу на дослідницьку стипендію для аспірантів та постдокторантів для роботи в архівах та бібліотеках міста Харкова.

Офіс Програми розташований в Едмонтоні, Канада (Альбертський університет).

Директор програми — проф. Володимир Кравченко.

E-mail: cius@ualberta.ca